Populacyjna ocena choroby inwazyjnej z powodu Streptococcus grupy B u dorosłych osób dorosłych ad 6

Zapalenie otrzewnej występowało jako spontaniczne bakteryjne zapalenie otrzewnej u pacjentów z chorobą wątroby, jako powikłanie pękniętego brzucha u niektórych pacjentów lub u pacjentów poddawanych długotrwałej dializie otrzewnowej. Większość pacjentów z zapaleniem płuc miała udokumentowane aspiracje lub wyniszczające stany neurologiczne, które zwiększają prawdopodobieństwo aspiracji. Częstość zakażeń szpitalnych paciorkowcami grupy B w naszym badaniu (17 procent) była nieco niższa niż wcześniej zgłoszone odsetki od 21 do 70 procent14,15,23. Streptococci grupy B zostały sklasyfikowane serologicznie na pięć głównych serotypów (la, Ia / c, Ib, II i III) na podstawie różnic w polisacharydzie otoczki. Prowadzone są prace nad opracowaniem szczepień streptokokowych grupy B (4,7-11) skierowanych przeciwko swoistym polisacharydom otoczkowym związanym z infekcją noworodków, szczególnie serotypem III6,24. Izolaty paciorkowców grupy B w naszym badaniu nie były serotypowane, a ograniczone dane dotyczące serotypów izolatów od dorosłych są trudne do zinterpretowania. Na przykład, z 25 izolatów paciorkowców grupy B z nieciężarnych dorosłych zebranych przed i po badaniu z dużego szpitala klinicznego w naszym obszarze obserwacji, około 90 procent było szczepami Ia, Ia / c lub nietypowymi (Blumberg HM: komunikacja osobista). Jednakże w małej próbce z badania wieloetapowego 24 każdy z serotypów było reprezentowane w równym stopniu u dorosłych z chorobą inwazyjną, aw ostatnich grupach B izolatów paciorkowców z innych szpitali w naszym obszarze, wiele serotypów było związanych z chorobą u dorosłych.
Główną determinantą podatności niemowląt na chorobę streptokokową grupy B jest poziom swoistych przeciwciał typu torebkowego w surowicy matki27. U kobiet, które mają bakterie streptococcus grupy B po porodzie, mają również niskie poziomy swoistych przeciwciał typu torebkowego względem szczepu infekującego25. Jednak rola swoistych dla typu otoczki poziomów przeciwciał u dorosłych osób dorosłych z inwazyjną chorobą Streptococcus grupy B pozostaje niejasna i musi być oceniona zanim szczepionki będą mogły być skierowane do tej populacji.
Te dane populacyjne wskazują, że inwazyjne zakażenie paciorkowcami grupy B stanowi poważny problem, nie tylko u kobiet w ciąży i noworodków, ale także u dorosłych osób starszych, które cierpią na choroby przewlekłe. Do tej pory rozwój szczepionek paciorkowcowych grupy B koncentrował się na chorobie okołoporodowej. Jaśniejsza definicja epidemiologii molekularnej i podatności żywiciela we wszystkich grupach ryzyka ma kluczowe znaczenie dla przyszłych decyzji dotyczących opracowania i stosowania tych szczepionek.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Jesteśmy wdzięczni praktykom kontroli zakażeń, mikrobiologom klinicznym i szpitalom w Georgia Health District III za pomoc w identyfikacji przypadków; Dr Henry M. Blumberg za pomocne dyskusje i niepublikowane dane; dr Davidowi Rimlandowi w celu uzyskania danych na temat pacjentów zakażonych wirusem HIV; Kathy Boring za pomocne dyskusje i informacje na temat rozpowszechnienia raka; oraz dr Anne LeMoine i panią Lane Pucko za pomoc w przygotowaniu manuskryptu.
Author Affiliations
Z Wydziału Medycyny, Emory University School of Medicine (MMF, RCH, TS, DSS); Veterans Affairs Medical Center (MMF, DSS); Georgia Department of Human Resources (JDS); i zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i specjalne patogeny, podział chorób bakteryjnych i grzybiczych, centra kontroli i zapobiegania chorobom (AS, JDW) – wszystko w Atlancie.
Wyślij prośby o ponowne przesłanie do Dr Farley at the Veterans Affairs Medical Center (151), 1670 Clairmont Rd., Decatur, GA 30033.
[patrz też: urolog ciechanów, badanie podoskopowe, invizimals karty allegro ]